Welkom op dit blog! Ik ben Jeanet Jaffari-Schroevers en mijn passie is breien en haken. Voor onze handwerkwinkel kom ik zoveel ideeën en patronen tegen, die kan ik nooit allemaal zelf uitvoeren! Daarom ben ik in 2012 dit blog begonnen - om te laten zien hoe leuk breien én haken is. Regelmatig komt er een item bij, vaak met patroon of links zodat je direct kunt beginnen. Ik probeer voor elk wat wils te zoeken, moeilijk en makkelijk, voor jong en oud, haken en breien. Natuurlijk ben je van harte welkom om onze stenen winkel in Arnemuiden te bezoeken. Openingstijden wo-vrij 9.00-17.00, za 9.00-16.00 uur. Let op: op vrijdag ben ik er zelf niet, Ali neemt de honneurs waar!

maandag 28 juli 2025

Rust!

In de vorige blogpost was het al duidelijk: Miriam is voor ruim 2 weken neergestreken in het ouderlijk nest. Wat een heerlijkheid is dat! 😍 Nu konden we het toch al wel goed met elkaar vinden maar nu ze besmet is met het breivirus gaat het bij ons over niets anders meer dan proeflapjes, stekenverhoudingen, nieuwe patronen, brei-wensenlijstjes, aanvullingen voor de winkel en nog veel meer. De mannen in ons huishouden fronsen regelmatig de wenkbrauwen maar ik geniet werkelijk met volle teugen! (ik kan anders wel tegen zoon en/of man proberen te praten in brei-jargon, maar ik krijg op een of andere manier nooit zoveel respons 😁😂)

Zonder gekkigheid: deze tante vindt het heerlijk om ons te helpen in de toko en vorige week was ze volop bezig met het adviseren, steekjes voordoen, klanten enthousiast maken en nog veel meer. Ze klimt op trapjes waar ik dat niet meer kan, ze bukt en draait waar ik 10 keer zoveel tijd voor nodig heb en brengt rust en vrolijkheid in de tent. Ik heb een soort vakantie-gevoel!

 

Inmiddels is ze bezig met een nieuw project: een trui voor haar vader. Die mag dan wel niet zo heel blij kijken bij het passen, maar hij is dat wel én apetrots dat ze dat gaat doen (eeh, ik heb nog nooit een trui voor hem gebreid.... 😁😅). Op de foto zie je gelijk een sneak peek van nieuw garen dat eind van de week hier binnen gaat komen. Wij zijn hier helemaal verliefd op! (wordt vervolgd)


Mijn trui vordert gestaag. Het lijf is af en nu de mouwen nog. Ik gebruik mijn setje mini-naaldjes nu intensief, heerlijk breien dit!

En verder is het genieten van die paar vierkante meter achter ons huis waar het nu écht groeit en bloeit!




Die kleuren inspireren weer tot nieuwe handgeverfde draadjes. De strengen handgeverfde mohair waren bijna op en Miriam had nog wel zin in een verf-sessie. Ik zeg geen nee........



De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ik dit zonder haar helemaal niet zo makkelijk zou kunnen. Ongemerkt ben ik de hele dag aan het draaien en keren boven zo'n verfbak en dat doet kindlief nu. Bovendien is ze gewoon goed in kleur en maakt ze kleurencombinaties waar ik niet zo snel naar zou pakken en die geweldig zijn.


De komende week is ze er nog, ze helpt weer in de winkel. Mijn evenwicht heeft weer een lekker dipje, dus ik ben enorm blij hiermee! En die fluffy strengen: die hangen woensdag zeker in de winkel!


9 opmerkingen:

  1. heerlijk om samen zo enthousiast dezelfde hobby te hebben 😍

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Wat heerlijk, ik geniet alleen al van het lezen hiervan ♥️ Jammer dat je jezelf niet goed voelt, hopelijk snel weer wat beter 😘

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Geweldig hoor!! Heel veel van en mrt elkaar genieten!!

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Wat enorm gezellig! Ik handwerk ook met mijn dochter, zo leuk.
    Bij jou dus nu een weelde binnen én buiten 😀.
    Veel plezier, groetjes, Sylvia

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Deze reactie is verwijderd door een blogbeheerder.

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Wat een gezellige blog. Heerlijk je dochter om je heen. En dan die kleuren van je wolletjes en tuin, echt genieten. Groetjes uit Purmerend

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Wat een mooi verhaal dat is genieten.
    Zo fijn een dochter die de zelfde hobby heeft. Echt gezellig ,en ik mis hier in mijn buurt zo,n winkel voor advies en zo. Ga zo door ik kom zeker een keer aan bij jullie. Succes en dat het met de gezondheid wat beter mag gaan. Wel petje af Jeanet wat je allemaal nog goed met je " bolletje" die soms niet goed voelt. Groetjes uit Ede

    BeantwoordenVerwijderen
  8. Niets leukers dan dingen met je dochter doen

    BeantwoordenVerwijderen