Welkom!

Welkom op dit blog! Sinds 2012 schrijven we op dit blog met grote regelmaat over handwerken, haken en breien. Vaak met links en inspiratie en uiteraard ook over van alles wat je in onze winkel kunt vinden. Natuurlijk ben je van harte welkom om onze stenen winkel in Arnemuiden te bezoeken. Openingstijden wo-vrij 9.00-17.00, za 9.00-16.00 uur.

maandag 3 augustus 2026

Met bosjes....

In de zomer is er altijd wat...... dat lijkt natuurlijk maar zo maar in de zomer komt het op een of andere manier anders binnen als vele mensen genieten van vrije dagen en vakanties. 

Maar deze zomer is er écht wat, op een of andere manier vielen vrienden en naasten om ons heen met bosjes tegelijk. Dat mag je ook vrij letterlijk nemen: Helaas ook mijn moeder, die haar heup en pols brak. Het verklaart dan ook deze radiostilte op dit blog, dat had even geen prioriteit. Maar nu kreeg ik steeds meer ongeruste berichtjes en mailtjes (dat komt ervan als je al 14 jaar wel en wee deelt op dit blog), dus een beetje verklaring was wel op zijn plaats. Met geduld en tijd zal het hopelijk allemaal goedkomen.

Gelukkig gaan ook de "gewone" dingen door, het dagelijkse ritme houdt ons op de been (oké, het is ook wel eens puzzelen en stressvol 😂😁). De winkel is in elk geval open op gewone openingstijden. En zelfs hitte went, gelukkig voor ons én de klanten die gelukkig ook gewoon blijven komen en zich af en toe strategisch tussen de ventilatoren laten informeren over de nieuwe winterwolletjes. 

Want zomer of niet, er komt wekelijks nieuw spul binnen! Zoals dit leuke "Make it Flöckchen", een meebreidraadje met vlokjes-effect.

  

Tussen de bedrijven door brei ik een proeflapje, het effect is echt heel leuk. Nog niet in de webshop, komt snel!

 

Enkele weken geleden was ik begonnen met een nieuw winterproject. Dat is veel tellen, kabelen, elke naald wat anders. Dat heb ik heel even in de wacht gelegd, komt later wel weer.

Is wel een geweldig projectje!

De moestuin in de polder is inmiddels een langdurig drama. Omdat we daar geen extra water hebben (en die regentonnen natuurlijk al láng leeg zijn) is de Zeeuwse vruchtbare klei nu veranderd in een savanne. De aardappelen en worteltjes die nog in de grond zitten, krijgen we er met geen mogelijkheid uit. De klei is nu een soort betonlaag. De bietjes hangen op apegapen en nergens zit meer groei in (op wat onkruid en akkerwinde na). Het beetje water gebruikten we voor de tomaten, die doen het wel lekker met dit weer.

We maken er maar het beste van, volgend jaar beter?



Op onze tuin-postzegel achter ons huis groeit alles wel goed. Dat krijgt uiteraard wel water én bescherming tegen de hete zon door een serie parasols. Het is heerlijk om daar 's avonds even bij te komen.

 

De winkel vult zich steeds met leuke wolletjes en boeken voor de komende winter. Ik verlang persoonlijk wel naar een herfstig buitje.... ik plak en kleef en zwem met regelmaat in schoolslag mijn bed uit. Opvliegers doen het ook prima met dit weer. Maar goed, alles gaat voorbij, ook een hete zomer...

Kijk, wij zijn klaar voor het volgende seizoen! Als de rust weer een beetje is wedergekeerd zal ik alles in de webshop zetten en nog wat uitlichten.


Op Instagram plaats ik nog wel eens wat foto's (da's wat sneller en beknopter) en toen ik deze week onderstaande foto's plaatste reageerde iemand "wat moet het heerlijk zijn om 's morgens deze winkel te openen" - en dat is het ook! Wij zijn superblij en dankbaar dat we dit samen doen, met ups en downs, goede en minder goede dagen. Iedereen is van harte welkom, woensdag zijn we er weer!




7 opmerkingen:

  1. Tja.. die Zeeuwse klei - als het droog is kom je er niet in en als het nat is kom je er niet uit 😂

    BeantwoordenVerwijderen
  2. Sterkte met alles en beterschap voor je moeder.
    Groet Merel

    BeantwoordenVerwijderen
  3. Wat een tegenslag voor je moeder! Hopenlijk komt ze er weer helemaal bovenop
    Nelie

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Beterschap voor je moeder en houd vol!

    BeantwoordenVerwijderen
  5. Fijn om van je te horen, tja de tuin…courgettes en tomaten doen het geweldig, maar de rest is een stuk minder. Beterschap met je moeder. Is niet niks!
    Groet, Lia

    BeantwoordenVerwijderen
  6. Ik miste je leuke blogjes zeker maar hoewel misschien (waarschijnlijk) niet iedereen dit met me eens zal zijn en het voor ondernemers heel anders is, snap ik dat je prioriteiten moet stellen. Je kan elke minuut maar 1x (be)leven en je zorgen zijn nu bij je moeder. En als je dan even niets hoeft, is het ook heel belangrijk om te ontspannen (bijv. met een lekker breiwerkje).
    Dus: ja, ik mis je gezellige blogjes maar snap het helemaal!
    Heel veel beterschap voor je moeder (zo'n nare combinatie, een breuk in heup èn pols!). En voor jou: doe wat echt niemand anders kan maar niet meer en probeer ook zonder schuldgevoel momenten te pakken om te ontspannen! Dan maar even wat minder leuks op internet...

    BeantwoordenVerwijderen
  7. Sterkte en beterschap voor je moeder! Groet Rianne 🌻

    BeantwoordenVerwijderen