Inmiddels volgens verschillende lezers van dit blog mij (Miriam) al enige tijd op Instagram. Degenen die dat doen, weten dat ik deze week een nieuwe brei vaardigheid eigen heb mogen maken, namelijk kleurwerk!
Het stond al een hele tijd op de planning en eigenlijk had ik eind vorig jaar al willen beginnen met mijn eerste projectje, maar soms lopen dingen gewoon net anders. Ik koos in elk geval voor een patroon met veel herhaling en kleine patronen, zodat er niet te veel steken en ruimte tussen de kleuren zou zitten. Op deze manier kon ik echt oefenen met de spanning, zonder het te lastig te maken voor mijzelf. Het patroon is de Musikant Mitts van Sofia Capelle (een Engelstalig patroon), deze ontwerpster heeft overigens nog veel meer geweldige patronen voor kleinere kleurwerk projectens (zoals wanten, sokken, en mutsen). Mocht je Nederlandstalige patronen zoeken, of een boek, dan is het boek Letse accessoires breien (hier in de webshop te vinden) ook een hele leuke optie!
Voor het project gebruikt ik lokale wol die ik in Schotland gekocht had, maar er zijn natuurlijk ook genoeg andere wolletjes bij ons in de winkel die goed werken voor projecten als deze. Sokkenwol bijvoorbeeld! Er zit genoeg wol in waardoor de steken zich redelijk hetzelfde gedragen, maar de nylon zorgt ook voor extra stevigheid. De nieuwe kleurtjes Lang Yarns Soxx zijn dan ook de perfecte aanvulling in de winkel en maken nog meer kleuren combinaties mogelijk! De nieuwste kleuren staan nog niet in de webshop, maar zijn gister al wel binnengekomen en in de winkel te koop.
Zo hebben veel klanten die wel eens in de winkel komen dit misschien ook al eens gezien! In de winkel hangen (al jaren lang) kleurwerk sokken geïnspireerd door het Zeeuwse schortenbont, die ook in de webshop als pakket te koop zijn. Zelf vind ik kleurwerk sokken nog wel spannend (iets te strak en je krijgt ze niet meer over je hiel heen!) maar ze staan zeker op mijn lijstje!
Hoewel de duim van mijn polswarmer nog niet af is (en de tweede polswarmer overigens ook nog niet opgezet is) denk ik uiteraard al aan toekomstige projecten. Mijn Ravelry staat vol met kleurwerk truien, sommige heel bont, andere juist met alleen kleine details. Eerder blogden we al over de Celeste trui van PetiteKnit, die Annemarie van de Loch Lomond van BC Garn maakte. Ik zou al een hele week kunnen vullen met het bedenken van geweldige kleuren combinaties.
De Loch Lomond is een ideaal garen voor grotere kleurwerk projecten. Omdat het 100% wol is blenden de steken mooi zacht samen en is het garen ook geschikt voor 'steeking', een techniek waarbij je je breiwerk moet knippen zodat je steken op kan nemen voor o.a. de mouwen en knoopsbanden. Dit zie je veel bij vesten, zodat er wel in het rond gebreid kan worden en je niet aan de verkeerde kant van het werk hoeft te werken! In het boek Vesten Breien van Maja Karlsson (hier in de webshop te vinden) staan bijvoorbeeld vesten die deze techniek toepassen. Kleurwerk is in elk geval weer he-le-maal in! De boeken staan er vol mee en zowel de klassieke als moderne designs zie je overal op sociale media terug.
Maar ook de Donegal Tweed+ van Lang Yarns van prima voor kleurwerk projecten opdikkere naalden. Bijvoorbeeld voor de Harvest Flower Sweater van Jessie Maed Designs (hier te vinden op Raverly) of de Apple Flower trui van Clara Eggers (die in het aankomende 52 Weeks of Sweaters boek staat). Vind je de tweed te afleidend? Lang Yarns heeft ook een meer effen versie (Donegal Woolen Spun) die een meer egale draad heeft. We hebben deze niet standaard in de winkel, maar via de mail is hij gewoon te bestellen!
Een traktatie voor mijzelf zag ik dus wel zitten! Ik koos voor een klein project tasje (maat xs) voor kleine projectjes als mini sjaal of sokken. Gezien ik ook met een grotere, meer chunky, trui bezig ben, was een grotere tas (maat m) ook zeker noodzakelijk. De tassen zijn handig, stevig, en zien er natuurlijk ook gewoon geweldig uit!
Volgend weekend (helaas alleen op zaterdag) ben ik ook weer in de winkel te vinden! In Zwolle vieren ze dan carnaval, maar dan zoek ik liever de rust op. In elk geval heb ik genoeg te breien... en nog een hele hoop plannen voor de toekomst!





Geen opmerkingen:
Een reactie posten